אתר ארגון הרוקדים לריקודי עם ישראליים                   www.harokdim.org     
אורח   
הרשמה התחברות
דף הבית
מי אנחנו
חיפוש הרקדות
גלריית תמונות
רוקדים כותבים
פורום
קישורים
פליירים
צרכנות
סקרים
סקר ריקודים
שאלות נפוצות
צור קשר
English
צ'אט
רדיו הרוקדים
מונה כניסות

המרקיד נעדראחת הרוקדות יוני 2008 
אנו הרוקדים נתקלים בתופעה, שמרקידים רבים, בשיתוף פעולה עם בעלי האולמות בהם נערכות ההרקדות, מעלימים מידע בדבר היעדרות עתידית של המרקיד. מובן, שהתופעה נובעת מכך שהם לא רוצים ל"אבד" רוקדים ולגרום לעצמם הפסד כספי.
לאחר בקשות חוזרות ונשנות של הרוקדים, וכאקט של פשרה, אנו מוצאים שלט " המרקיד ייעדר היום...." תלוי בכניסה בערב ההרקדה עצמו.
מאחר שכפי הידוע לכולנו, רוקדים רבים מגיעים להרקדה בגלל העדפתם את המרקיד עצמו, זה גורם לאותם רוקדים עוגמת- נפש רבה לגלות מרקיד מחליף. במקרה זה הם נתקלים בבעיה של איתור הרקדה חלופית, ובד"כ ההרקדה החלופית מתקיימת במרחק נסיעה רב. הדבר גורם לרוקדים בזבוז זמן הרקדה, והוצאות דלק מיותרות.
בכל חוג אחר בארץ (בתחומי הספורט ובתחומים אחרים) המורה מחויב להודיע מראש לחברי החוג על היעדרות צפויה שלו ועל מחליפו, והחברים בחוג מחליטים האם להגיע לחוג. מדוע בחוגי ריקודי-העם המצב שונה ???!!!
אנו קוראים למרקידים להודיע לרוקדים מראש על היעדרותם הצפויה, הן בהרקדות עצמן, והן בדרכים נוספות, כגון: לפרסם בפורומים השונים של ריקודי-העם בצורה מסודרת את המידע על ההיעדרות הצפויה (בלוח ההרקדות יוסף טור ובו מידע על היעדרות המרקיד ושם המחליף שלו). כמו כן, המרקיד יכול לשלוח מיסרון לרוקדים על היעדרותו (כפי שהוא נוהג לעשות מעת לעת כשהוא מזמין את הרוקדים להרקדות שלו).
אנו תקווה שהפעם נצליח במיגור התופעה !

לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלהסתרת התגובותלהוספת תגובה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות  

3.(*אריה גוטמן) 
 החלפות..
 הלכתי לסרט...
ופתאום מראים לי סרט אחר???????
הצדק איתך...חובה להודיע מי המחליף...
אני אחליט אצל מי ארקוד...
יש מרקידים שלא אסע להרקדתם...[בלי שמות]
לכן
חובה להודיע...יש אי מייל שלנו כמעט לכל מדריך...

2.ידיד נפש  
 גם וגם
 יש מקרים שהמגע האישי של האוחז בהגה משפיע ויש שלא. כך למשל מי שמתקשר לתאם תור לרופא, בוודאי מצפה שהמזכירה תיידע אותו באם יש רופא מחליף. כך גם באם מדריך טיול מאורגן מתחלף, נצפה שיידעו אותנו על כך במועד. לעומת זאת אם נהג האוטובוס בקו 4 מתחלף, מן הסתם הנוסעים לא יצפו שהנהלת דן תיידע אותם מראש.

מתי יש ליידע ומתי לא? מאחר ואין תשובה ברורה ולכל אחד ציפיות שונות, מן הראוי שהמרקיד הקבוע יידע את קהל הרוקדים ויתן להם להחליט.

הרבה תלוי במרקיד המחליף:
אם המרקיד המחליף נראה לי, למשל מהיכרות קודמת, או משום שבא שבוע קודם, ראה את ההרקדה, קיבל חפיפה טובה מהמרקיד הקבוע - מן הסתם אגיע להרקדה. אם אינו נראה לי (למשל מסיבות הפוכות לנ"ל), אנצל גם אני את ההזדמנות להכיר הרקדה אחרת.

אם המרקיד הקבוע רוצה בהצלחת המרקיד המחליף, עליו לנקוט בכל אותם צעדים שישכנעו את הרוקדים להגיע אליו: להציג אותו ואת מעלותיו, לומר שמעדכן אותו בריקודים שנלמדו וברפרטואר בכלל, וכדומה.

אם המרקיד המחליף רוצה להצליח כמחליף עליו להצמד לקו הכללי של ההרקדה, אולם מותר לו להוסיף נופך אישי. מותר לו לשנות את מינון הריקודים בהרקדה, אבל אסור לו להפוך הרקדה שעיקרה ריקודים חדשים להרקדת נוסטלגיה. מותר לו ללמד ריקוד חדש בתיאום עם המרקיד הקבוע (שיחזור עליו שבוע אח"כ), אבל אסור לו ללמד ריקוד מדהים שחיבר בעצמו ושלא ילמד יותר.

לסיכום:
זכותו של הרוקד לקבל הודעה על מחליף, יש דרך נאותה להודיע, ויש דרך נאותה להתנהג כמחליף.

1.דורון ג1  
 המרקיד נעדר? נהדר.
 רוקדת חביבתי.
אין ספק שתארת את הדרמה בצורה נוגעת ללב.
אני חושב שרוב הרוקדים כועסים הרבה יותר כאשר מחליפים להם את האולם ולא את המרקיד. כוחו של ההרגל יחזיר אותך להרקדה השגרתית גם אם המרקיד יוחלף ויש דוגמאות חיות לתופעה. האם את באמת מרגישה הבדל בין ריקוד זהה שמושמע על ידי מרקיד שונה???
לא, אני לא חושב שהמרקיד חייב לדווח לי על כל חתונה שהוא מוזמן אליה ובעיקר כשהוא מספיק אחראי למצוא ממלא מקום.
נהנתי מאד בהרקדות מחליפים ואהבתי לשמוע רפרטואר קצת שונה.
גם כשבת הזוג שלי מבטלת הרקדה ברגע האחרון אינני תובע אותה על "העלמת מידע"...

הוספת תגובה לנושא זה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות