אתר ארגון הרוקדים לריקודי עם ישראליים                   www.harokdim.org     
אורח   
הרשמה התחברות
דף הבית
מי אנחנו
חיפוש הרקדות
גלריית תמונות
רוקדים כותבים
פורום
קישורים
פליירים
צרכנות
סקרים
סקר ריקודים
שאלות נפוצות
צור קשר
English
צ'אט
רדיו הרוקדים
מונה כניסות

צרכנות טובהעדה איסט יולי 2008 
לרוקדים שלום,
פניתי לאמון הציבור והתלוננתי נגד הנהלת "בית דני", אולם ספורט הממוקם בשכונת התקווה שבתל-אביב, ובו מתקיימות הרקדות במקום הובטחו מזגני אויר (במקום אלה שאינם מתפקדים). קיבלנו יחידות קירור בגודל ענק, הממוקמים באופן שבו האוורור פוגע ישירות בגבם של הרוקדים. יחידות אלה לא סופגות את הלחות כפי שעושה המזגן, אלא פולטות את הלחות ומוסיפות אותה לחלל, דבר שגורם לחום הכבד באולם מצד אחד ומן הצד האחר הלחות גדלה. פניתי אל מנהל בית דני, אשר טען שהם פעלו על פי בקשת הרוקדים. כמובן שהרוקדים לא ביקשו יחידות אלה, אבל בהחלט התלוננו על חום כבד ולחות באולם. עם הגעת יחידת הקירור, הספקתי להיות באולם כחצי שעה. מסתבר שלאחר מכן נתפסו אצלי שרירי הגב העליון וכתוצאה מכך הפסקתי לרקוד כשבוע והייתי זקוקה לכדורים חזקים כדי להתגבר על הכאב.
כאשר ביקשתי להחזיר את הכרטיסיה שלא נוקבה ולקבל את הכסף בחזרה, עשתה לי הפקידה במקום בעיות ולא הסכימה להחלפה. היא טענה שרק המנהל רשאי לאשר זאת. לאחר דין ודברים שנמשכו כחצי שעה, נעתר לבקשתי רוקד מן השורה ורכש ממני את הכרטיסיה. כמו כן, הווליום במקום מרקיע שחקים ועובר על החוק.
את כל אלה העליתי בתלונה בכתב ושלחתי זאת לאמון הציבור.
להלן מכתב שהתקבל אצלי היום מאמון הציבור - הנושא בטיפול מהיר. דיווח על הנושא תקבלו גם בהמשך.
ברצוני להודות לאמון הציבור על הטיפול וטוב שיש למי לפנות. הנכם מוזמנים להצטרף לתלונה ולכתוב את מספרה בכל פניה.
זה רק מוכיח שצריך לפעול, לא לעזוב את חוגי הבית שלנו, להמשיך לרקוד אבל גם לפעול.
להלן המכתב:

אמון הציבור 21-07-2008

לכבוד
האחראי על פניות הציבור
בית דני
פקס: 03-6878736

שלום רב,


הנדון:
תלונה שהתקבלה באמון הציבור
במענה נא להזכיר תלונה מספר – 130023

1. אמון הציבור הוא ארגון מידע צרכני, במעמד מלכ"ר, הפועל לקידום הגינות בעסקים במדינת ישראל. הארגון מפעיל מוקד תלונות, המטפל בתלונות צרכנים נגד עסקים ורשויות שלטוניות ללא תשלום.
2. באמון הציבור התקבלה תלונת עדה איסט , .
3. מהנטען בתלונה עולה חשש לליקוי- שרות לקוחות לקוי
4. בהתאם לאמור לעיל נבקש התייחסותכם לנטען בתלונה ולליקויים העולים ממנה.
5. הנכם נדרשים ליתן מענה ענייני בכתב לתלונה תוך התייחסות מפורטת לנטען בה תוך עשרה ימים מיום מכתב זה. תשובה שאינה עניינית אינה בבחינת מענה. תשובה בכתב ו/או בכל ברור אחר - נא להפנות לאביבית קבדה, אחראי טיפול בתלונות.
6. לידיעתך, הטיפול בתלונה מבוצע ומתועד באמצעות מערכת מידע ייחודית שפותחה על ידי הארגון לטיפול בתלונות וניתוח דפוסים העולים מהן. המידע הנאסף בארגון ממקורות מידע שונים, על התנהלות צרכנית של עסקים, לרבות תלונות ומענה להן, מעובד ומנותח כאשר דוחות על עסקים בהם מתגלים דפוסי ליקוי עקרוניים מפורסמים לציבור. יובהר כי היעדר מענה ענייני לתלונה כאמור לעיל נקלט במערכת כדפוס ליקוי.
7. במקרה של דפוסי ליקוי שאינם מתוקנים לפי שיקול דעת אמון הציבור, מועברים הדוחות בצירוף המלצות לממונה על הגנת הצרכן, למשרדי ממשלה, לוועדות כנסת, לציבור וכו'.
8. לנוחיותכם, ניתן לתת מענה לתלונה בצורה מקוונת (online):
9. בנוסף, ניתן לטפל במספר תלונות ולהתקשר עם אמון הציבור באופן יעיל באמצעות ממשק אלקטרוני המחבר את העסק למערכת התלונות. להצטרפות לממשק ללא תשלום אנא פנה לח"מ.
10. לתגובתכם.

בכבוד רב,
נועה ביתן, עו``ד
מנהלת מוקד התלונות

לכתבה זו נרשמו 4 תגובותלהסתרת התגובותלהוספת תגובה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות  

5.עדה איסט  
 לאנונימי - הגעת למסקנה הנכונה!
 אפשר להמשיך להגיע לבית דני ולסבול (למי שאכן סובל) ואפשר גם לא להגיע ולא לסבול...יש מספיק הרקדות חילופיות. אישית, מאז אותו ה"מצנן" התופס את השרירים, הפסקתי לרקוד בבית דני - לחלוטין! כך גיליתי שיש הרקדות מאד נחמדות במרכז...
אבל בכל זאת אם לא מתלוננים, שום דבר לא זז, הדברים הפוגעים או המפריעים אינם מגיעים לתודעת המדריכים והם ממשיכים לפגוע ברוקדים במודע או לא...
לכן, יש מקום ותמיד לבקר, להתלונן מצד אחד וגם ללטף (אם יש על מה) מן הצד האחר, זה מה שקרוי במילה אחת: איזון.
אמש לדוגמא, רקדתי באוניברסיטה וגיליתי שיגאל טריקי וגדי ביטון הורידו משמעותית את הווליום... (עד להודעה חדשה?)?
לכן, תמיד צריך להיות עם היד על הדופק, להעיר, לכתוב ולבקר.
שנה טובה.

4.(*אנונימי) 
 בית דני
 לצערי שום דבר לא יקרה השנה בבית דני, הם ימשיכו להתעלם גם בשנה הבאה ובנוסף לזאת למה שגבי ביטון יעשה משהוא,הרי לא איכפת לו מהרוקדים כל עוד הוא מקבל כסף והמון, ואנחנו הרוקדים "טמבלים" שממשיכים לרקוד בבית דני.

2.עדה איסט  
 מה התקדם בבית דני בהקשר ליחידת הקירור?
 הערב, החלטתי ללכת ולבדוק בעצמי האם נעשה משהו בהקשר ליחידת הקירור.

קבעתי עם בן זוגי לריקודים והגעתי בדיוק בשעה 20:00. במקום ראיתי את מנהל התחזוקה ושאלתיו האם יחידת הקירור הוצאה מהמקום.

מנהל התחזוקה אמר לי שהיחידה נשלחה לתיקון (צינור המים היה פגום) בדיוק כפי שבן זוגי לריקודים אמר לי, וכי היום חזרה מתיקון והועלתה מעלה. סיפרתי למנהל האחזקה שיש תלונות רבות שהגיעו אלי וכי הרוקדים אף פנו למנהל בית דני במקום. הסברתי לו את הבעיה ואף סיפרתי לו על התלונה דרך אמון הציבור. אמרתי לו שמיד כשהובאה היחידה הגב נתפס לי וסבלתי במשך שבוע ימים. הוא הקשיב ולא אמר דבר.

אני ממשיכה לטפל דרך אמון הציבור (התלונה עדיין פתוחה) - בטיפול.

זאת ועוד, בן זוגי לריקודים ניגש לגדי ביטון והסביר לו את הבעייתיות בהקשר ליחידת הקירור, אמר לו שאולי זה טוב לאילת או למקום שהאויר יבש ולא לת"א שגם כך הלחות מאד גבוהה והיחידה זורקת לאולם עוד לחות במקום לשאוב את הלחות כפי שעושה מזגן. גדי הנהן בראש ולא אמר דבר. למה שיעשה משהו למען הרוקדים? הרי הוא רק "שכיר במקום"...

1.עדה איסט  
 יש התקדמות במעשה לגבי התלונה בבית דני
 אמש רקדתי באוניברסיטת ת"א, פנו אלי מספר רוקדים וסיפרו לי כי הוציאו את יחידות הקירור מהאולם בבית דני. רוקדים בעלי יוזמה פנו גם הם למנהל בית דני ואמרו לו כי הם מזיעים הרבה יותר מכל זמן אחר מאז הובאו היחידות לאולם. כפי שציינתי בכתבה, היחידות הללו פולטות לחות במקום לשאוב את הלחות מתוך האולם, דבר שלא פותר את בעיית החום הכבד במקום (לא מקרר כמו מזגן), נהפוך הוא, מוסיף עוד לחות וגורם להזעת יתר של הרוקדים.
זאת ובנוסף עלי לציין את הטיפול הראוי ומיידי בנדון, של 'אמון הציבור', אשר היווה גם הוא את הקטליזטור באשר להנהלת בית דני, לפעול מיידית להוצאת יחידות הקירור מהאולם.

בעיית החום הכבד השורר באולם בבית דני, עדיין לא נפתרה והנושא נמצא בטיפול.
הובטחו לרוקדים בזמנו רכישת מזגנים חדשים, הצהירו על תקציב לנושא, אך עדיין הנהלת בית דני מתמהמת בלקיים הבטחתה לתיקון המזגנים במקום ו/או החלפתם לאלתר.

הנני פונה בכל לשון של בקשה מעל גבי אתר זה, לארגון הרוקדים, לכתוב מכתב מטעמכם, להנהלת בית דני, המייצג רוקדים רבים, מתוסכלים, הסובלים מן הסתם מהחום הכבד השורר במקום, המשלמים את מחיר הכרטיס, ולא מקבלים עליו את התמורה הנאותה.
לטיפולכם אודה.

הוספת תגובה לנושא זה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות