הורה 79 - סרט ישראלי חדש בבתי הקולנוע

מאחורי הקלעים של הורה 79
תסריט, הפקה ובימוי: אלי כהן
צלם: דניאל שניאור
עורך: שלמה חזן
מוסיקה: טל ירדני
שחקנים: להקת "הורה 79", גילה אלמגור, נתן דטנר, יוסי גרבר
מקור: הורה 79 - מרדכי סלונים. הפקות סרטים בע"מ, תל אביב
סרט ישראלי חדש של התסריטאי, שחקן והבמאי הותיק והמוערך, אלי כהן, "הורה 79" יעלה לאקרנים ב-22.5.14. הקרנת בכורה ב-19.5.14. הורה 79 מתווסף לאוסף סרטים ישראלים של אלי כהן, ביניהם "הקיץ של אביה", " עץ הדומים תפוס" ו"שתי אצבעות מצידון".

"הורה 79" עוסק בלהקת רוקדי ריקודי-עם מיתולוגית ישראלית שלפני כשלושים שנה ייצגה את ישראל בתחום ריקודי העם. בעקבות אירוע טראומטי התפרקה הלהקה וחבריה הרוקדים, שנפוצו לכל עבר, שבים ומתאחדים לאחר 30 שנה למופע ריקודים חד פעמי בפסטיבל המחולות כרמיאל. דרמות העבר האישיות רודפות את הרקדנים כמו גם הרצון העז והתקוה להתאחד ולשחזר מופע מחודש חגיגי של ריקודי עם. אולם הפעם מדובר בשחקנים בני 50 ו-60+ המתמודדים לא רק עם זכרונות הדרמות הרגשיות מן העבר אלא גם פיזית, נוכח גופם המתבגר. עלילת הסרט מלווה את הדמויות המרכזיות ותהפוכות יחסיהם אז והיום כאשר לחלקם המפגש מהווה סגירת מעגל לאחר שלושה עשורים.

יחודו של הסרט בכך שהשחקנים הראשיים אינם מוכרים ולמעשה הורכבה להקת "הורה 79"מרקדני ריקודי עם שנבחרו בקפידה מחוגי ריקודי העם בארץ. מצטרפים אליהם כשחקנים אורחים, גילה אלמגור, נתן דטנר, יוסי גרבר ואף הבמאי עצמו, אלי כהן.

רוצו לראות!

רוקדים ריקודי עם
תסריט, בימוי והפקה - אלי כהן
חזרות אחרונות לקראת המופע
נתן דטנר בתפקיד נחום
בחזרות
אלי כהן וגילה אלמגור
הורה 79 במופע סיום
משא ומתן על קיום מופע הורה 79
הורה 79 במופע סיום
כולנו רוקדים ריקודי עם