שלום אורח
הוספת תגובה

כתבה: על הדבש ועל הכאפה

כינוי זמני
   זהו כינוי זמני לצורך הודעה זו בלבד. עדיף להירשם ולהתחבר כמשתמש קבוע כדי לשלוח תגובות
כותרת:
תגובה:
גולשים שאינם משתמשים רשומים מתבקשים להזין בתיבה את האותיות המוצגות
[ לחץ כאן לבחירת אותיות אחרות ]

CAPTCHA Image

להקליד את האותיות כאן:
         עזרה   אורח     התחברות  הרשמה
הזכויות על כל הנשלח לאתר הן של ארגון הרוקדים.
בלחיצה על לחיץ "אשר" הנכם מאשרים כי תגובתכם נכתבה בשפה ראויה ובהתאם לחוק

כולנו מכירים את הסיטואציה: ריקוד זוגות, שני בני הזוג נפרדים על קו המעגל ומתקרבים אל בן או בת הזוג מזוג אחר. לא מסובך, נכון? גם לא אירוע מכונן בריקודי העם, ובכל זאת - מצב הטומן בחובו אפשרויות רבות.

לא אספר על אלה הנעים בכיוון ההפוך, על אלה המגיעים עם הפנים לכיוון ההפוך וגם לא על אלה שמגיעים באיחור של שלשה צעדים ומוצאים מולם חלל ריק.

אספר על אלה שמגיעים פחות או יותר בתזמון נכון פנים אל פנים מול בן הזוג האחר.

בדרך כלל יש שני היבטים לקשר עם בן הזוג אחר: מבט ונגיעת יד.

ואלה הידיים (אתאר זאת מנקודת מבטו של בן הזוג, אם כי אני בטוח שבנות הזוג עוברות חוויה דומה):

ישנם כמה טיפוסים (או שמא כמה טיפוסיות?): מתעלמת, אוורירית, ענוגה, מלטפת, חובטת, אוחזת, לופתת ואוסרת. ר' ידיד נפש היה נותן בהן סימנים: מאע"מ חאל"א.

המתעלמת: זו שאינה מכירה כלל בקיומך, משל אויר היית. ידיה לעיתים צמודות בחוזקה לצידי גופה, כדי שחס וחלילה לא ימרדו לרגע ויגיעו לבן הזוג, או נמצאות במרחק בטוח, כך שגם בן הזוג החברותי ביותר עם נתונים אקרובאטיים מעולים לא יוכל להגיע אליה.

האוורירית: זו הרוקדת החוששת ממגוון הוירוסים העלולים להימצא על ידיו של בן הזוג ודואגת עד מאוד לבריאותה. היא לעולם לא תיגע ביד האחרת אלא תעשה תנועה סמלית מרחוק המרמזת על שימת לב אבל לא חס וחלילה מגע גשמי כלשהו. ללא ספק נחמדה יותר מהמתעלמת, אבל יש עוד מקום לשיפור.

הענוגה: זו כבר מוכנה להעניק מעט מחסדיה, אבל כדי שחס וחלילה לא יעלו מחשבות זימה בראשך ותפרש לא נכון את כוונותיה - נוגעת בידך רק ברפרוף קל ומנומס. ללא ספק שיפור, אבל ככה רוקדים?

המלטפת: זו הרוקדת המועדפת עלי. מחליקה על ידך בתנועה נעימה האומרת כמה נחמד להיפגש, אשמח גם להיפגש בחלקו הבא של הריקוד. מי ייתן ותרבינה רוקדות שכאלה.

החובטת: זו הרוקדת שלא מיצתה את האנרגיות שלה במכון הכושר או בשיעור הטניס. תנועת היד שלה מתחילה ממרחקים, ועד שהיא מגיעה לידך היא כבר צוברת מהירות של 180 קמ"ש עם תנע אדיר. בשל הנימוס הנכפה על הגברים (כידוע כולנו מנומסים) אינך מעז להרחיק את ידך וסופג חבטה אדירה שעלולה לגרום לאיבוד הכרה. כשידה עמוסה בטבעות ושרשראות, הרי שעלול להיות ניסיון חבלה בנסיבות מחמירות.

הלופתת: זו הרוקדת התופסת את ידך באצבעות פלדה בעוד פרקיך מתפצפצים ואצבעותיך אומרות קינה. בסבב הבא מי יאשים אותך על שמצדך תהיה הטיפוס המתעלם?

האוסרת: למעשה, עוול אני עושה לנשים, כי כמעט כל האוסרים המוכרים לי הינם גברים. זהו בן הזוג השמח כל כך לראות את בת זוגו של האחר שאינו משחרר את ידיה אלא באיחור של כמה וכמה צעדים.

ומה לגבי המבטים? גם כאן יש מגון אפשרויות: המתעלמת, הזועמת, האדישה, המחייכת, והעולזת. למי שזקוק לסימנים: מז"א מ"ע.

המתעלמת היא בדרך כלל אותו טיפוס של המתעלמת לעיל, אולם לא תמיד. יש רוקדות מוכשרות במיוחד המצליחות יפה במגע הידיים, אולם מבטן מופנה למקום אחר לחלוטין, או גרוע מזה -מסתכלות דרכך כאילו היית אוויר רחמנא לצלן.

הזועמת: זו הרואה בקיומך עלי אדמות טעות מצערת שיש לתקנה בהקדם האפשרי. היא רואה בך את האשם העיקרי לפרדתה המצערת מבן זוגה (יתכן שהוא דווקא שמח ..) ורוצה להיפרד ממך בהקדם האפשרי. בדרך כלל ברגע שתחוש במבטה, תשמח גם אתה לפרדה מהירה.

האדישה: זו הרוקדת המכירה בקיומך, אבל מייחסת לך תכונות של שטיח. יכול להיות שימושי לפעמים, אבל לא הכרחי. משהו בנוסח "טוב, אם אתה כבר פה ....".

המחייכת: האהובה עלי ביותר. מגיעה עם חיוך רחב על שפתיה, כאילו רק לרגע זה ייחלה כל הערב.

העולזת: לא פחות נחמדה, אבל מגיעה כאילו אומרת – "איזה מזל שאתה פה! בקושי נפטרתי ממנו לרגע". נחמד, אבל לא תמיד נעים.

אז מי האהובה עלי ביותר? ברור – המלטפת המחייכת.

ומי תגרום לי לברוח ת"ק פרסה? אני פחות רגיש למבט, אבל הלופתת תגרום לי לביעותי לילה.

מאחל לכולנו שנדע לא רק לבחור את בני הזוג שלנו לריקודים, אלא גם את שכנינו!