שלום אורח
הוספת תגובה

כתבה: מרתון בבית, חוויה אמיתית.

כינוי זמני
   זהו כינוי זמני לצורך הודעה זו בלבד. עדיף להירשם ולהתחבר כמשתמש קבוע כדי לשלוח תגובות
כותרת:
תגובה:
גולשים שאינם משתמשים רשומים מתבקשים להזין בתיבה את האותיות המוצגות
[ לחץ כאן לבחירת אותיות אחרות ]

CAPTCHA Image

להקליד את האותיות כאן:
         עזרה   אורח     התחברות  הרשמה
הזכויות על כל הנשלח לאתר הן של ארגון הרוקדים.
בלחיצה על לחיץ "אשר" הנכם מאשרים כי תגובתכם נכתבה בשפה ראויה ובהתאם לחוק

אתמול ביקרנו, חברי ארגון הרוקדים, במרתון בתל יוסף בניצוחם של ישראל שבתאי, נדב נתן וירון כרמל.
עבורי היווה הביקור חוויה אמיתית ומיוחדת. תל יוסף עבורי זה הבית האמיתי; זה המקום בו נולדתי ובגרתי , והיכן שלא אגור בארץ – שורשיי תמיד יישארו שם. היה לי כיף לפגוש בני משק ולהעלות זכרונות מהעבר.
המרתון בתל יוסף אורגן זו הפעם הראשונה על ידי המועצה האזורית גלבוע, וכנראה שזה יהפוך למסורת ותהייה לכך המשכיות. באירוע נכחו מאות רוקדים אשר הגיעו מכל רחבי הארץ, ובכללם היו אפילו מספר רוקדים אשר התאמצו והגיעו מבאר שבע ( לדבריהם אין הרבה הזדמנויות לרקוד באופן אמיתי עם ריח הרפת וניחוח החציר). אך הכיף האמיתי והדבר הבולט ביותר בקהל היה המספר הגדול של הצעירים שרקדו שם. כן, צעירים של ממש – לא רק ברוחם, דור ההמשך שלנו "הקשישים" . וואיי כמה מרץ, איזו חיוניות ושמחת חיים, איזו יכולת מרשימה! ( ומהיכן, לעזאזל, הם מכירים את כל הריקודים הוותיקים???)

מלבד הריקודים והרפרטואר האנרגטי והעשיר, היו גם פינת קפה/בר וכיבוד קל בתשלום. ניכר היה כי המארגנים עשו מאמצים יוצאי דופן כדי שהאירוע יהיה מכובד, נעים ומזמין גם לעתיד לבוא.

תודה לשלושת המרקידים: ישראל שבתאי, ירון כרמל והצעיר בחבורה נדב נתן; את ישראל הכרנו בביקורנו בהרקדה שלו בגנוסר. את אהבתו לריקודי העם אפשר לראות באנרגיות שלו על רחבת הריקודים ובמאמץ יוצא הדופן לרצות את קהל הרוקדים.
כמו כן היה לנו העונג והכיף לפגוש את ירון כרמל ונדב נתן, שניהם צעירים עם מרץ בלתי נדלה וידע מופלא בריקודים.
על נדב, הצעיר שבחבורה, סיפור קטן למי שלא מכיר: נדב הוא בנו וממשיכו של אביו עזרא נתן ז"ל, או יותר נכון - ג'ו, אשר היה אחד הרקדנים הטובים שבעמק. אביו רקד בלהקת "שלום עכשיו" ומאוחר יותר ב"צוותא יזרעאל"(אם זכרוני אינו מטעני), וכמובן הכי חשוב - הוא היה גם מדריך לריקודי עם.
תודה מיוחדת לדדי, מנהל מחלקת התרבות במועצה האזורית גלבוע וללילך יד ימינו.

לסיום, חברים יקרים, טוב להגיע מידי פעם למרתונים שהם לאו דווקא במרכז הארץ.
המרתון הזה מהווה דוגמה ותזכורת לחוויה באמת אחרת עם הניחוח של פעם...