שלום אורח
הוספת תגובה

כתבה: משנה מקום משנה מזל

כינוי זמני
   זהו כינוי זמני לצורך הודעה זו בלבד. עדיף להירשם ולהתחבר כמשתמש קבוע כדי לשלוח תגובות
כותרת:
תגובה:
גולשים שאינם משתמשים רשומים מתבקשים להזין בתיבה את האותיות המוצגות
[ לחץ כאן לבחירת אותיות אחרות ]

CAPTCHA Image

להקליד את האותיות כאן:
         עזרה   אורח     התחברות  הרשמה
הזכויות על כל הנשלח לאתר הן של ארגון הרוקדים.
בלחיצה על לחיץ "אשר" הנכם מאשרים כי תגובתכם נכתבה בשפה ראויה ובהתאם לחוק

ישראל שיקר, מחבר ריקודי עם מובחרים ומרקיד מוערך, התחיל השבוע להרקיד באיזור המרכז.
עד תום 2008 היתה לשיקר הרקדה מצליחה בקיבוץ נצר סירני. שמעה של הרקדה זו יצא למרחוק ורבים הגיעו לפקוד אותה. ההרקדה התאפיינה בסדנת זוגות של שעה וחצי בה נלמדו אך ורק ריקודים מיוחדים מהעבר ולאו דווקא ריקודים חדשים. הרוקדים הקבועים במקום (רובם ליוו את שיקר עוד מימי ההרקדה ביבנה) היו ממהרים להגיע לאולם כבר בשמונה כדי לא להפסיד אף ריקוד. בין היתר נלמדו בסדנה הריקודים "אל תוותרי", "בין הרי חברון", "אשכולית", "נערה מספרד", "זאת ירושלים", "אהבה קצרה", "זה בזו נביט" ועוד.
מאחר שההרקדה התקיימה בחדר האוכל של קיבוץ נצר סירני נהגו הרוקדים לשבת סביב שולחנות האכילה, לנשנש ולשוחח עם הרוקדים תוך כדי צפיה ברוקדים האחרים והאזנה למוזיקת הריקודים שהתנגנה ברקע. שיקר היה מפנק את רוקדיו בשולחן עמוס כל טוב: פיתות, סלטים, ירקות חתוכים, גבינות/נקניקים, גלידות ועוד, הכל כלול במחיר 25 ₪...
לימים הודיעה הנהלת הקיבוץ לשיקר כי הוחלט להעלות את מחיר שכירות האולם פי 3. שיקר החליט להפסיק את התקשרותו עם הקיבוץ ולחפש מיקום חלופי להרקדתו. מיטל וישראל עברו בכל ישובי הסביבה בחפשם אולם מתאים לרוקדיהם. בתחילה נמצא אולם נחמד ברמלה, אך הרוקדים לא אהבו את המיקום (הסמוך לשכונה הערבית ג'וואריש). אחר כך ניסו את האולם בפארק המים שביבנה, אך המקום היה צר מלהכיל את הרוקדים הרבים שהגיעו. נעשו גם נסיונות לארגן עצומה של רוקדים (בשיתוף ארגון הרוקדים) המבקשת מראש עירית נס ציונה זכות שימוש באולם החדש הנבנה שם. בסופו של דבר נמצא פתרון: אולם זיסמן ברמת גן על גבול תל אביב. המיקום- מרכזי ונגיש (מיד בפניה הראשונה ימינה לאחר צומת מסובים). האולם- חדיש, ממוזג היטב ומפורקט. מגרש החניה הסמוך- גדול ומסודר. השירותים- כמו בבית מלון. במקום פועל גם מזנון בתשלום לרווחת הרוקדים, וכן מוצעים שתיה חמה/קרה +עוגיות הכלולים במחיר הכניסה- 25 ₪.
להרקדת הפתיחה השבוע הגיעו רבים- כל רוקדי נצר (למרות הריחוק היחסי) וכן רוקדים נוספים שאינם נמנים על רוקדיו הקבועים של שיקר. ההרקדה מתחילה בשעה שמונה וחצי בסדנת זוגות הנמשכת שעה. בתשע וחצי מתחילה ההרקדה הרגילה שנמשכת עד אחת בלילה.
מעתה גם רוקדי המרכז יכולים להיחשף לסוג אחר של הרקדה, עם רפרטואר מאתגר ומיוחד המאפיין את הרקדותיו של שיקר, בתקוה שמעגל הרוקדים רק ילך ויגדל...
מצורפות תמונות מערב הפתיחה, להנאתכם!

אגב, שיקר פותח השבוע הרקדה חדשה נוספת: הרקדה אולטימטיבית! כל הערב זוגות, כל הערב מעגל. ההרקדה תיערך בימי שני, במרכז הספורט לידר שבגני תקוה, בשיתוף עם המרקידים ירון מישר ויעל יעקובי. מאחר שההרקדה תיערך בשני אולמות במקביל, יוכלו הרוקדים לבחור היכן ומה לרקוד. כל הכבוד על הרעיון, בהצלחה רבה בשתי ההרקדות החדשות!