שלום אורח
הוספת תגובה

כתבה: הצבעה ברגליים - ניצחון השפיות

כינוי זמני
   זהו כינוי זמני לצורך הודעה זו בלבד. עדיף להירשם ולהתחבר כמשתמש קבוע כדי לשלוח תגובות
כותרת:
תגובה:
גולשים שאינם משתמשים רשומים מתבקשים להזין בתיבה את האותיות המוצגות
[ לחץ כאן לבחירת אותיות אחרות ]

CAPTCHA Image

להקליד את האותיות כאן:
         עזרה   אורח     התחברות  הרשמה
הזכויות על כל הנשלח לאתר הן של ארגון הרוקדים.
בלחיצה על לחיץ "אשר" הנכם מאשרים כי תגובתכם נכתבה בשפה ראויה ובהתאם לחוק

חגיגת 70 שנה לדליה - ניצחון השפיות
הארוע בקיבוץ דליה הוכיח מעל לכל ספק כי חובבי המחול הוותיקים ואוהבי הריקודים הישנים יודעים לבחור היטב היכן לרקוד !
לא הייתי בתחילת הארוע (אני תלוי בטרמפים) ולכן אינני יכול להעיד על תחילתו.
בהרקדה נכחו מעל 800 איש, חלקם מוזמנים, מרקידים, אנשי המדור לפולקלור, רקדנים ונגנים.
די אם אזכיר חלק מהשמות (יסלחו לי אלו שאשכח), ביניהם דן רונן, רעיה ספיבק, תמר אליגור, אליהו גמליאל, יואב אשריאל ובתו, יענקלה לוי, יונתן גבאי, משה תלם, משה אורון, יהודה עמנואל, אייל עוזרי, יאיר הראל, דני נווה, עדנה קווה , אייל קרבלניק ושלמה ערוסי ועוד רבים שלא את כולם אני מכיר אישית. בנוסף נכחו נציגי ארגון הרוקדים וכמובן מאות הרוקדים, שאת רובם אני מכיר עוד מתקופת הרקדות קיסריה ומהרקדות אחרות........ אני רוקד משנת 1965. התזמורת של עמוס אלוני הפליאה בנגינתה ובזמן מנוחתה המשכנו לצלילי המחשבים.
בכל זמן ההרקדה, היתה רצפת האולם מלאה וצפופה ובספסלי היציע כמעט ולא נראו אנשים יושבים. קצב הריקודים היה בהחלט נורמלי (לשם שינוי) ואפילו אני, הקטוע, יכולתי לרקוד בהנאה.
באותם 2-3 ריקודים שהיו מהירים מדי, הועברה בקשה למרקידים והקצב הותאם מיידית ל"זקנים" הצעירים ברוחם.

אין להימלט מהמחשבה שארוע זה היה הצלחה בלתי רגילה, במיוחד, שנעשו נסיונות לא כל כך נחמדים לטרפדו רק בגלל טינה אישית אל חלק מהמארגנים.
נאמר לי כמה פעמים :"מי כבר יהיה שם?! מי כבר ירקיד?!" בצורה מאד מזלזלת. נעשו נסיונות לטרפד שיחה במדיה האלקטרונית לפני הארוע תוך זלזול מוחלט לקבלות שמציגים יוזמי הארוע על תרומתם למחול העממי האמיתי.
ידעו אלה שניסו, כי סכסוכים אישיים לא מנהלים על גבם של אוהבי המחול העממי הישראלי ובמיוחד לא תוך כדי פגיעה ישירה בהצדעה לקיבוץ שחוגג 70 שנה ומארח אותנו, אוהבי המחול, כמו שארח את חגי המחולות שבאחרון שבהם אפילו זכיתי להופיע על הבמה המרכזית עם חברי מלהקת המחול של בית רוטשילד.

ברור שבחג היו עוד הרקדות ברחבי הארץ, חלקן אפילו באותו היום, ומגיעה הצדעה למרקידים והרוקדים גם שם, אבל נסיון המלחמה המכוער לא צלח וגם לא יצלח להבא !!! אנחנו הרוקדים יודעים טוב יותר!

בנצי רז (רזניק)
הרקדן הקיטע