אתר ארגון הרוקדים לריקודי עם ישראליים                   www.harokdim.org     
אורח   
הרשמה התחברות
דף הבית
מי אנחנו
חיפוש הרקדות
גלריית תמונות
רוקדים כותבים
פורום
קישורים
פליירים
צרכנות
סקרים
סקר ריקודים
שאלות נפוצות
צור קשר
English
צ'אט
רדיו הרוקדים
מונה כניסות

פעולת ארגון הרוקדים ביחס למחירי הרקדותארגון הרוקדים 22.1.14 

פעולת ארגון הרוקדים ביחס לניסיון ארגון המרקידים לקביעת מחיר מינימום לכניסה להרקדות

במהלך שנת 2013 פורסם באתר ארגון המרקידים מחירון בו הומלץ לכל המרקידים לתאם מחיר מינימום לכניסה להרקדות ריקודי עם.
נקבע שם מחיר מינימום מומלץ של 30 ₪ להרקדה, מחיר מינימום מומלץ של 40 ₪ למרתון ומחיר מינימום מומלץ של 45 ₪ לשבת זוגות.
ארגון הרוקדים מצא בכך ניסיון לתיאום מחירים – מעשה האסור על פי חוק. ואכן את תוצאות תיאום המחירים ראינו מיד בשטח בהעלאה גורפת של מחירי כניסה להרקדות ל-30 ש"ח.

ארגון הרוקדים שוחח עם יו"ר ארגון המרקידים בנושא, אולם יו"ר ארגון המרקידים לא ראה כל פסול בהצגת המחירון בגלוי באתר האינטרנט של ארגון המרקידים.
לפיכך ריכזנו את הנתונים, ובסיוע משרד עורכי דין פנה אחד מחברי הארגון בתלונה רשמית לממונה על ההגבלים העסקיים בטענה של הפרת חוק בוטה של ארגון המרקידים במעשה של תיאום מחירי כניסה להרקדות.


בדצמבר האחרון פנה הממונה על ההגבלים העסקיים לארגון המרקידים והתריע כי המלצה של מחיר מינימום להרקדות עלולה להיות הפרה של החוק.
כתוצאה מהפנייה הסיר מיד ארגון המרקידים את המחירון מאתר האינטרנט שלו.

ארגון הרוקדים אינו רואה בכך סוף פסוק וממשיך במגעים על מנת למצות את הטיפול בנושא ולעצור את תיאום המחירים שגרם בחודשיים האחרונים לעלייה גורפת של מחירים בהרקדות בכל הארץ.
חשוב לציין שלצד העובדה שאנו מכירים בזכותם של המרקידים להתפרנס בכבוד, רואה ארגון הרוקדים בחומרה רבה את ניסיון תיאום מחירי הכניסה להרקדות, מתנגד לכך בכל תוקף וימשיך לפעול נגד כל תיאום מחירים ונגד כל עליית מחירים בלתי סבירה.

מחירון מומלץ באתר ארגון המרקידים
לחצו על התמונה להגדלה

לכתבה זו נרשמו 3 תגובותלהסתרת התגובותלהוספת תגובה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות  

3.(*ינקלה) 
 אף אחד לא הפיל את אבי.
 אבי הפיל את עצמו. כל הפניות של רוקדים רבים להנהלת המטרו להביא מרקיד חדש לא עזרו. הקהל לא רצה לרקוד בשלישי וחמישי עם אותו מרקיד.כאשר אבי בא למטרו הוא שינה את זמני הסבבים, וזאת למרות בקשת הרוקדים להמשיך במסורת של אוחיון. מיד החוג החל לאבד רוקדים רבים. אנשים לא עזבו בגלל המחיר. רצינו שינוי וקבלנו שיכפול!!! את מחיר ההרקדות בארץ קובע מרקיד שעובד באופן פרטי וזכותו לעשות כרצונו. לא ארגון המרקידים ולא העיריות קובעים את המחיר. וכל רוקד ילך לאן שטוב ומתאים לו. יש בארץ עוד הרבה הרקדות זולות יותר. אייל עוזרי לא חיפש להפיל את אבי. הוא הבין את המצב ועשה צעד נכון.

2.EC68  
 אף אחד לא ניסה להפיל את אבי פרץ
 היה ניסיון למשיכת רוקדים במחיר סמלי ואכן המחיר הסמלי, שהוא חצי מהמחיר שהומלץ, משך פי 3 רוקדים להרקדה הזולה. התוצאה היתה מוצלחת מבחינה כלכלית.
הכישלון של אבי פרץ נבע מזה שהרוקדים לא קיבלו את מה שציפו לקבל מאבי פרץ. אבי פרץ נתן בהרקדה החדשה במטרווסט את אותה הרקדה שהוא נותן ביום שלישי עם אותם הריקודים ולא את הריקודים שרוקדי המטרוווסט אוהבים ורגילים לרקוד אותם שנים רבות. הטעות הגדולה של אבי פרץ גרמה לכך שמספר הרוקדים במטרווסט היה קטן והמשיך לקטון כל הזמן עד למצב שלא היה שווה להמשיך ולהרקיד את ההרקדה עם אבי.

1.yosefus lavius  
 מחיר ההרקדות. צריך להיות פתוח לשוק החופשי. לדעתי
 את הכתבה על מחיר הכניסה להרקדות קראתי זה עתה.
ואני חושב שיש כאן סוג של התארגנות סביב ה30 ש"ח ויש בזה מידה מסויימת של קרטל. מאידך לתת שרות טוב במחיר 15 ש"ח להרקדה באולם ממוזג ועל רצפת פרקט קשה.ובכל זאת ראיתי שזה אפשרי. הייתי רוצה שמישהו יסביר לי את המלחמה שהתנהלה במטרוווסט רעננה על ההרקדה של יום חמישי... משהו נראה "מסריח". מרקיד שהוריד את המחיר לרצפה בהוד השרון הסמוכה כדי להפיל את אבי פרץ (יושב ראש ארגון המרקידים )ואחר כך סגר את החוג בהוד השרון ועבר ל"רשת" את אבי פרץ ב30 ש"ח. משהו לא מסתדר לי. מי שמעורב ויודע מוזמן להגיב.

הוספת תגובה לנושא זה

 אורח  התחברות  הרשמה  רשימה כללית של תגובות